RECENZIA: Foto na plátno CEWE ★★★

Ako prvý sme testovali produkt “Foto na plátno” od CEWE.  Je to jediný výrobca, ktorý na zadanie zákazky vyžaduje inštaláciu svojho programu do počítača. Samotná inštalácia trvá niekoľko minút a následné zoznámenie sa s programom a zadanie zákazky môže hlavne pre počítačovo menej zdatných znamenať celkom slušnú záťaž.

cewe1

Výsledok však aj vzhľadom na cenu bol ďaleko za očakávaniami. Plný počet bodov získal obraz za použitie kvalitného plátna z ľanových vlákien, rámovanie, napnutie plátna a tiež za balenie a dodržanie dodacej lehoty. Horšie to už bolo s farebnosťou. Výrobca síce deklaruje tlač 12 farebnou technológiou, to však nestačilo na to, aby nebolo vidieť prechody medzi jednotlivými odtieňmi tej istej farby.

cewe3

Mínusom bol aj závesný systém, ktorý nebol nainštalovaný na rám, ale bol iba priložený k obrazu a chýbajúca laminácia obrazu ochrannou vrstvou, čo sme pri najdrahšom obraze s pomedzi všetkých nečakali.

cewe2cewe4

Výrobca CEWE
Použiteľnosť 1 (nutné inštalovať program na tvorbu produktu)
Materiál 5 canvas (ľanové vlákna)
Technológia tlače solvent
Farebnosť a kontrast 3 (chybné prechody)
Závesný systém 1 (súčasťou balenia avšak nenainštalované)
Rohy a rámovanie 5
Napnutie plátna 5
Laminácia 1 (bez laminácie)
Balenie 5
Dodacia lehota 5
Cena 25,95 € (40 x 30)
Poštovné 4,99 €
Cena spolu 30,94 €
Celkové hodnotenie  ★★★ 3,4 (Dobré)

Môže sa vám tiež hodiť

6 Responses

 1. Monique says:

  Poznám Fotolab.sk a určite nemusíte kvôli objednaniu fotky na plátne inštalovať softvér http://www.fotolab.sk/fotoobrazy/foto-na-platno.html – dá sa objednať úplne jednoducho cez web :) samozrejme dá sa aj cez softvér objednať, ale netreba.

  To je moja pripomienka k nesprávnej interpretácii vo vašej recenzii – a je to zavádzajúce:
  Je to jediný výrobca, ktorý na zadanie zákazky vyžaduje inštaláciu svojho programu do počítača.

 2. Monique says:

  Dobré ránko, ste si istí? Skúste naťukať http://www.cewe.sk/ :) Presmeruje vás na ďalších predajcov. Cewe to len firma, ktorá to vyrába produkty pre viacerých predajcov a teda ponúka možnosť stiahnutia softvéru http://www.cewe-fotokniha.sk/softver-zadarmo.html a u jednotlivých partnerov – či už Fotolab, DM alebo Zoznam máte možnosť na výber :) Keďže ste na stránke fotoknihy a táto sa dá objednať len cez softvér, je logické, že vám ponúkne možnosť softvéru. Ja objednávam cez Fotolab.sk postery a kopec iných drobností, cez softvér len fotoknihu :)

  Takže: stále si myslím, že informácia ktorú ste napísali, že cez cewe len cez softvér je zavádzajúca voči tejto firme a podľa mňa ste to aj tak museli robiť cez softvér niektorého z predajcov ktorého softvér ste stiahli a v takom prípade ste mali ísť na stránku tohto predajcu a tam sa najprv zorientovať ako to naozaj je a potom napísať takéto zhrnutie. Navrhla by som vám to opraviť, aby ste podávali naozaj relevantné recenzie, ktoré ľudia budú pokladať za dôveryhodné. Toto totiž každý kto pozná cewe rovnako ako ja určite pochopí rovnako ako ja. Prajem príjemný deň.
  Monika, verný zákazník Fotolabu :)

  • admin says:

   isli sme na CEWE.sk, preklikli sa na produkt a bolo/je tam jasne napisane “Stiahnite a nainštalujte si softvér Môj CEWE FOTOSVET” Nemali sme tusenie o fotolab.sk alebo zoznam.sk – je tam jasne komunikovane ze treba nejaky software, tak sme ho stiahli :)

   • Monique says:

    Nehnevajte sa na mňa, ale pokiaľ chcete robiť v budúcnosti dôveryhodné recenzie na fotoprodukty a nepoznáte poriadne konkurenčné prostredie na Slovensku, t.j. netušíte ktorý výrobca vyrába pre ktoré značky, mali by ste to robiť trochu lepšie. Pre mňa na základe tohto žiaľ nie ste relevantnou stránkou, ale len stránka, ktorá sa tvári ako odborná / chce hrať na odborníka. Veď tá stránka na ktorú sa tu stále odvolávate neexistuje! Testovať fotoobraz cez fotoknihovú stránku a nevediet koho softver si stiahnem. Môj CEWE FOTOSVET je všeobecný názov :) treba pozerať cez koho objednávam, u výrobcu častokrát priama možnosť objednať nie je – a to je prípad firmy CEWE – je to len výrobca. Má na to partnerské firmy ako napr. firmu Fotolab či DM.

    Trošku ste sa tu pri teste proste sekli. Toto je irelevantné a zavádzajúce: Použiteľnosť 1 (nutné inštalovať program na tvorbu produktu).

    Keďže vtomto prípade ste vedeli rozlíšiť pomer výrobca/predajca:
    Výrobca darcekyodsrdca.sk (Faxcopy)
    http://recenziefotoproduktov.sk/foto-obraz-darcekyodsrdca-sk/

    Mali by ste sa pozrieť, cez akého predajcu ste to reálne objednali, podľa toho to opraviť a priznať si, že ste to pri tomto produkte nedomysleli.

    ….inak, chýba mi tu test happyfoto, podľa mňa má veľmi silnú úlohu na trhu fotoproduktov a celkom by ma zaujímal váš názor na ich produkt foto na plátno.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>